היתרונות בדרכון אירופאי ואזרחות פורטוגלית

מאות אלפי ישראלים, צאצאי מגורשי ספרד שעברו, נדדו, היגרו חיו והגיעו למדינות וממדינות רבות כגון מרוקו, לוב, ספרד, פורטוגל, טוניס, בולגריה, תורכיה, מצרים, סוריה יוון ועוד-  זכאים לאזרחות פורטוגלית ולדרכון פורטוגלי. חלקם, אף לא מודעים לכך וחלקם לא פועלים לצורך השגתה או אפילו מתעניינים מאחר והם בטוחים (וזו טעות), כי אם אין להם מסמכים רשמיים או מקוריים, אז אין להם זכאות או סיכוי. כאמור, זו טעות.

בשנתיים האחרונות, מאז פורטוגל החלה לאפשר ליהודים צאצאי מגורשי ספרד לקבל אזרחות אירופאית מטעמה, כמות הישראלים הזכאים המגיעים לממש את זכותם ושאנו מסייעים להם בתהליך גדלה באופן משמעותי ובהתאם נוספו סיבות שעומדות בבסיס הרצון להחזיק בדרכון הפורטוגלי—בדרכון האירופאי.

משהו רישמי

לימודים והשכלה גבוהה

רבים הפונים אלינו, אם סבא או סבתא, אם הורים לילדים מתבגרים ואם בחורים ובחורות לאחר צבא, אשר מבקשים את האזרחות מתוך ראייה צופת עתיד לרכישת השכלה טובה ויוקרתית לנכדים, לילדים ולעצמם. לכן, כמחזיקים באזרחות פורטוגלית ודרכון פורטוגלי ניתן ללמוד לתואר ראשון, תואר שני, לימודי דוקטורט ו/או לימודי תעודה שונים, במוסדות להשכלה גבוהה בכל אחת ממדינות האיחוד האירופאי, בחינם או בסבסוד משמעותי ביותר ועוד.  

מעבר חופשי, שהייה ומחייה

המחזיקים בדרכון פורטוגלי, המהווה דרכון של מדינה החברה באיחוד האירופאי, רשאים וזכאים לעבור באופן חופשי וללא כל מגבלות בין מדינות האיחוד האירופאי. כמו כן, רשאים וזכאים לשהות, לפרק זמן לא מוגבל בכל אחת ממדינות האיחוד האירופאי, להשתלב בשוק העבודה המקומי ללא אישורים מיוחדים, לקבל שירותים מוניציפאליים ושירותי רווחה מהמדינה בה שוהים וכו׳.. בנוסף, כבעלי דרכון פורטוגלי, ישנה הזכות לכניסה למדינות שונות בעולם (כ -170 מדינות , כולל ארצות הברית) ללא צורך בויזה ו/או באישורים מקדימים.

מסחר, תעשייה ונדל״ן

הגיוון האנושי, הכלכלי והתרבותי, יחד עם המעבר החופשי, שווקים חדשים ושוק פתוח וחופשי באירופה, הינם כר פורה, מאתגר ורווחי לישראלים רבים, המחזיקים בדרכון פורטוגלי, המקימים עסקים שונים במדינות האיחוד האירופאי, הן קטנים ו ״משפחתיים״ כדוגמת בתי-קפה, חנויות, קליניקות, מתן שירותים שונים ובעלי מקצועות חופשיים (רופאים, מטפלים, אדריכלים, אמנים וכו׳) והן גדולים ונרחבים כדוגמת מפעלים, שיתופי פעולה מסחריים בין ישראל למדינה אירופאית, הייטק וכו׳.

כבעלי אזרחות פורטוגלית ודרכון פורטוגלי, מתאפשרת רכישת נדל״ן הן לצרכי מגורים והן לצרכי השקעה, בתנאים מועדפים הן מבחינת המיסים והן מבחינת הלוואות ו/או תמיכה כלכלית ברכישה מצד בנקים מקומיים וכו׳. אין זה סוד, כי רכישת נדל״ן הינה ההשקעה הטובה ובטוחה ביותר, קל וחומר כאשר במדינות מסוימות באירופה, מחירי הנדל״ן, הינם נוחים ביותר, בטח ביחס לישראל והתשואה בגינם גבוהה וערכם רק עולה.

אופציה נוספת- אפשרות הבחירה

המצב הגיאופוליטי בו אנו חיים כיום והשלכותיו על איכות חיינו, ביטחוננו הכלכלי, רווחתנו, עתידנו ועתיד ילדנו הינו מורכב ולא פשוט. איש מאיתנו, אינו יודע מה יביא עמו המחר.

ולכן, אם אתה זכאים לאזרחות פורטוגלית ומכוחה הזכות להחזיק בדרכון פורטוגלי-אירופאי על כל הנובע מכך, כאמור לעיל- אל תהססו, ולו כדי שכל האופציות יהיו פתוחות עבורם. גם אם לא תממשו לעולם את האופציה, או תממשו אותה באופן חלקי- הידיעה שקיימת אפשרות בחירה- היא מרגיעה ושווה יותר מכל ובטח היום.

ES שכבה נוספת
+
לקוחות פעילים
ES שכבה נוספת
שנות נסיון
ES שכבה נוספת
+
אזרחים חדשים השנה

רוצה לברר פרטים נוספים אודות זכאותך?

לוגו ESISrael

לקוחות יקרים
תודה שפניתם אלינו

החל מיום 01.09.22 הפסיקה ממשלת פורטוגל את מתן האישורים לאזרחות.

בהצלחה