קבוצת ES-Israel – נעים להכיר

קבוצת ES-Israel , הוקמה לפני מספר שנים על-ידי הגב׳ לריסה פיינגולד, אשר שימשה בעברה כיועצת קונסולרית בישראל,  מתוך ראייה הוליסטית כי הליך בקשת/דרישת אזרחות פורטוגלית, הינם הליכים הדורשים בראש ובראשונה שליטה מוחלטת בביורוקרטיה הפורטוגלית, בהכרת הקהילות היהודיות הגדולות, במשרדי הממשלה השונים ובעיקר- שיתוף פעולה צמוד, מפרה ומבוסס אמון עם אנשי מקצוע מומחים מקומיים, בתחומי עיסוק שונים, כגון עורכי-דין, נוטריונים, מתורגמנים, חוקרים, מומחי נדל״ן, יועצים עסקיים ועוד.

קבלת אזרחות של מדינה זרה, לבטח מדינה החברה באיחוד האירופי על ההטבות הרבות שבהחזקת דרכון אירופאי, איננה הליך פשוט, כי אם הליך הדורש יכולת ראייה מרחבית, ידיעה ושליטה ברזי הביורוקרטיה, בהבנת תהליכים פנים-משרדיים המושפעים מפוליטיקה מדינתית ועדכונים בזמן אמת בדבר דברי חקיקה, תקנות, נהלים והנחיות מצד משרדים וגורמים שונים המעורבים בתהליך ההתאזרחות.

בתחילת הדרך, הקבוצה החלה לסייע לישראלים רבים בקבלת אזרחות רומנית ודרכון רומני וזכתה להצלחה, הכרה והערכה רבה בעיקר לנוכח העובדה כי אנשי המקצוע המקומיים ברומניה, יחד עם הגב׳ לריסה פיינגולד והצוות בישראל שמו ושמים לנגד עיניהם, בראש ובראשונה את החשיבות שבמתן שירות אישי, אדיב, בשקיפות מלאה, בהוגנות כלכלית ומבלי להתפשר על המקצועיות והיעילות. מסיבה זו, על-אף כמות הלקוחות והפונים הרבה, צוות הקבוצה מכיר ומלווה את הלקוחות באופן אישי, מתאים ומייעץ לכל לקוח ומשפחה באופן פרטני וזמין לפונים וללקוחות, באמצעים ודרכים שונות.

לפני מספר שנים, בסמוך לחקיקת החוקים בספרד ובפורטוגל המאפשרים לאזרחים ישראלים יהודים, נצר למגורשי ספרד ועדות המזרח, לקבל אזרחות ספרדית ו/או פורטוגלית, הקבוצה בחנה את האפשרות להרחיב את פעילותה גם למדינות אלו ולאחר עבודת שטח רבה, הן ברמה האקדמית-משפטית והן ברמה התפעולית המקומית, הקבוצה החליטה להרחיב פעילותה ולתת שירות וסיוע בקבלת אזרחות פורטוגלית והנפקת דרכון פורטוגלי לישראלים הזכאים ובחרה בפורטוגל הן משום שהתנאים והדרישות נוחות יותר וקלות יותר מאילו בספרד והן משום משך זמן ההליך וההשקעה הנדרשת מצד הלקוחות. 

הקבוצה פנתה ובחנה אנשי מקצוע מומחים מקומיים, רכשה זכויות שימוש במאגרי מידע גנאלוגיים ויצרה קשרים עם הקהילות היהודיות הגדולות בפורטוגל ובסופו של יום החלה לפעול ולסייע לישראלים זכאים בקבלת אזרחות פורטוגלית וקבלת דרכון פורטוגלי גם כן.

לאחר מספר שנים ומאות לקוחות, הקבוצה, בעיקר לאור דרישה מצד לקוחות ו/או בני-משפחתם, נתבקשה לבחון את האפשרות לסייע לאזרחים ישראלים בקבלת אזרחות פולנית ודרכון פולני ואכן, שמחנו לגלות לאחר מחקר מקיף בפולין, כי תנאי הזכאות לישראלים ותהליך ההתאזרחות בפולין, דומה ו/או זהה מבחינות רבות לבסיס החוקי הרומני ולאחר זמן מה ואיתור בעלי מקצוע מקומיים מומחים, החלנו לפעול גם בפולין ולסייע לאזרחים ישראלים זכאים לקבל אזרחות פולנית ודרכון פולני.

עכשו הזמן שלך
התחייבות להחזר כספי יחסי
99.9% הצלחה

צוות הקבוצה, למרות כמות הלקוחות ותחומי הפעילות המגוונים, דואגים לשמור על אווירה משפחתית וגמישה ולא ״מסחרית ונוקשה״ טיפוסית עם הפונים ועם הלקוחות שכן אנו מאמינים, כי במקום ובו השירות שניתן הוא מופשט ברובו ורק בסופו מתקבל ה״מוצר״ בדמות הדרכון האירופאי הנכסף- יש צורך בגישה ובהתנהלות שונה ומותאמת להליך.

אז למה לבחור בנו?

הכישורים והקשרים

משרדי הקבוצה הממוקמים בישראל (תל-אביב), פורטוגל (פורטו וליסבון), רומניה (בוקרשט  ויאש) ובפולין (ורשה וקרקוב), מאפשרים לא רק גישה נוחה וזמינה ללקוח, אלא גם גישה ישירה ומהירה לקהילה היהודית, למשרדי הממשלה, למוסדות ולגורמים הרלוונטיים בכל אחת מהמדינות, בין היתר, באמצעות עורכי-הדין המומחים בחוק האזרחות המקומי.

להבדיל משאר המשרדים והחברות בישראל המציעים שירות דומה, אנו, ב- ES- Israel , מנהלים את רוב ההליך בפורטוגל עצמה, בסיוע אנשי המקצוע המקומיים אותם בחרנו לאחר הליך בירור ובחינה קפדני ועמם אנו עובדים בשיתוף פעולה צמוד.

עובדה זו, בפועל, מביאה לייעול ההליך, לקיצור לוח הזמנים, חסכון במשאבים ובעיקר- מאפשרת התגברות על מכשולים וקשיים ביורוקרטיים בניהול ההליך דרך הנציגויות של פורטוגל בישראל.

לצורך הדוגמא: תרגום המסמכים, מילוי הטפסים, תשלום האגרה, משלוח הבקשה לקבלת אישור הקהילה היהודית וקבלת האישור מהקהילה היהודית באופן עצמאי עלול להימשך 120 יום, לבטח כאשר הביקוש גובר, בעוד קבלת האישור באמצעותנו, נמשך בין 45-60 יום.

עם השנים, באופן טבעי, הקבוצה זכתה וזוכה לעבוד בשיתוף פעולה צמוד ומפרה עם אנשי מקצוע ומומחים מקומיים פורטוגליים בתחומים שונים כגון: עורכי-דין, נוטריונים, חוקרים, מתורגמנים, שליחים ופקידים ומכאן- כי משרדי הקבוצה מקושרים, מרושתים ומופעלים על-ידי בעלי כישורים וידע מהמעלה הראשונה.

התוצאה- טיפול יעיל, מקצועי, מהיר יותר וזול יותר באופן יחסי לישראל.

חיים ונושמים את התחום

החוק, הנהלים והתיאוריה מצד אחד והפרקטיקה והניסיון- מצד שני.

אין זה סוד, כי האינטרנט מספק מידע רב (ולצערנו, לעיתים גם מידע לא מדויק או ממש מוטעה) באשר לאופן קבלת האזרחות הפורטוגלית והדרכון האירופאי והתהליך הבירוקרטי הכרוך בו. כמו כן, חלקנו מכירים אחרים שעברו את התהליך וקיבלו אזרחות ודרכון אירופאי ושמענו מהם על התהליך.

רבים סבורים, כי מדובר בתהליך פשוט על משקל ״מה הבעיה, סבתא שלי מדברת מרוקאית״ או ״חבר שלי, אמא שלו, השיגה לכל הילדים דרכון ספרדי צ׳יק צ׳ק״, או ״ שם המשפחה שלי הוא ״מזרחי״ מובהק״ ובמקרים רבים מגיעים אלינו לקוחות שניסו לעשות את התהליך לבד מול הנציגות הפורטוגלית בישראל וחלקם אף באופן ישיר בפורטוגל ואף לקוחות ששכרו שירותיהם של משרדי עורכי-דין, חברות עורכי-דין ו ״ נותני סיוע״ שלא צלחו את התהליך, בשלבים שונים שלו.

קבלת אזרחות, של כל מדינה שהיא, אינה דבר של מה בכך ואף מקרה אינו דומה למשנהו. המדובר אמנם בפרוצדורה מנהלתית-ביורקרטית ובמקרה של פורטוגל אינה מורכבת באופן יחסי למדינות אחרות, אך החשיבות, המשמעות וההשלכות של קבלת אזרחות הינן מהותיות ולכן טיפול וניהול תיק אזרחות הינו מורכב הדורש ידע נרחב ומתמיד בחוק האזרחות הפורטוגלי, באופן שבו הקהילה היהודית בוחנת את התיקים והנתונים עליהם ראשי הקהילה מתבססים בהחלטתם, בנהלים ובתקנות, בדרישות השונות של הנציגות בישראל, בנסיבות הפרטניות של כל מקרה ובהבנה נרחבת של המשפט האזרחי והבינלאומי (בין היתר, דיני משפחה) ויותר מכל- ״להיות עם היד על הדופק״ במקום שבו הכל קורה, במקום שבו הלב פועם- בפורטוגל עצמה.

בקשת האזרחות ותיק האזרחות (ואף הבירור המקדים ואישור הקהילה היהודית), עובר תחנות רבות ונדרש באישורים מצד משרדי ממשלה וגורמים שונים בפורטוגל. לכן, עורכי הדין ואנשי המקצוע הפורטוגליים, המועסקים מטעמנו, נמצאים באופן יום-יומי במשרדי הממשלה השונים ומתעדכנים ״און-ליין״ בכל הנוגע להתקדמות הטיפול בתיק ובכך אנו יכולים להמשיך להעניק את השירות הטוב, המהיר והמקצועי אותו אנו מעניקים ללקוחותינו.

שנים של ידע ומומחיות מצד אחד וניסיון רב בשטח מצד שני- הם שילוב מנצח שממשיך להוכיח את עצמו.

השירות שלנו

בעידן של היום, ולבטח בעידן הטכנולוגי ובתחרות הקיימת כמעט בכל תחום שהוא, אנחנו שמחים להיות ״שונים בנוף״. על-אף כמות הלקוחות הרבה והמתעניינים הרבים, אנו גאים ושמחים, כחלק מאמנת השירות שלנו ומה״אני מאמין״ שלנו, לתת שירות אישי, זמין, בגובה העיניים לכל אחת ואחד מהמתעניינים ומהלקוחות שלנו. די לקרוא את ההמלצות ברשתות החברתיות, בפורומים השונים ובעובדה שרבים מהפונים אלינו מגיעים מ״פה לאוזן״ כדי להבין זאת.

עוד בשיחת הטלפון הראשונה, תיחשפו לגישה השירותית שלנו, בגובה העיניים, בחיוך ובשקיפות מלאה, משם לפגישת הייעוץ (ללא התחייבות) ובחינת התיק לקראת הליך ההתאזרחות ועד לסיום ההליך, בו תקבלו זימון להגיע לקונסוליה הפורטוגלית בתל-אביב, לקבל את הדרכון האירופאי והכל- תוך עדכון בזמן אמת בכל שלב.

נמצאנו למדים, כי רבים מהישראלים הזכאים לאזרחות אירופאית, עושים זאת לצורך לימודים אקדמאים באירופה, הגירה, מסחר, השקעה בנדל״ן וכו׳- ועל-כן, אנו מסייעים, גם בעניינים אלו, בין היתר בעזרת רשת הקשרים ושיתופי הפעולה הרבים שלנו בפורטוגל, רומניה ופולין.

ES שכבה נוספת
+
לקוחות פעילים
ES שכבה נוספת
שנות נסיון
ES שכבה נוספת
+
אזרחים חדשים השנה
לוגו ESISrael

לקוחות יקרים
תודה שפניתם אלינו

החל מיום 01.09.22 הפסיקה ממשלת פורטוגל את מתן האישורים לאזרחות.

בהצלחה