דרכון פורטוגלי – הדברים שלא נאמרים

מה לא נאמר על פורטוגל? מדינה מקסימה, נהדרת לטיולים, נפלא לצבירת חוויות משפחתיות, מסע קולינרי של שפע וטעמים מכורבלים בערים ציוריות וצבעוניות כמו פורטו, ובמבנים עצומים מהעולם הוויקטוריאני במרכז ליסבון. ואיך לא נזכיר את רונאלדו, והחופים המדהימים, ואה כן, עוד פרט קטן, פורטוגל מאזרחת בשנים האחרונות עשרות אלפי צאצאים לגירוש ספרד.

בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה, שהפכה למגמה, שהפכה לטרנד, שהפך לספורט הלאומי לא רק בישראל אלא בעולם כולו – "האזרחות הנוספת".
אז גם אתם חושבים על הוצאת דרכון פורטוגלי?
מחפשים בגוגל, מבקשים המלצות, עושים סקר שוק רק בשביל להבין שאתם יותר מבולבלים עכשיו, ומבינים אפילו פחות? אז הנה לפניכם מספר מיתוסים שבטח תשמחו לדעת לפני תחילת תהליך אזרחות.

האם לעשות את התהליך לבד?
התשובה הקצרה היא בהחלט ניתן! במידה ויש לך את הזמן הדרוש, את הסיבולת לנבחי הבירוקרטיה, וגם קצת מזל לא הזיק לאף אחד בטח תוכלו לעבור את התהליך בשלום.
התשובה הקצת יותר ארוכה מדברת על כך שהחוק הפורטוגלי מאפשר לכל אדם מעל גיל 18 וללא עבר פלילי, וכאשר הוא צאצא למגורשי ספרד, לקבל אזרחות פורטוגלית בתואנה לכך שלפני 500 שנה גירשו את סב-סביכם מספרד. תהה הסיבה אשר תהה, זקן חכם אמר פעם "נותנים לך – תיקח, מרביצים לך תברח", אז כאן נותנים לכם – והרבה. וכאן גם נכנסת לתמונה היכולת שלכם להבין: מהם המסמכים הנכונים עבור התא המשפחתי שלכם, איך למעשה מוכיחים את הקשר לפורטוגל, למי פונים, איך מוודאים שהדברים הגיעו לפורטוגל, מתי להעביר תשלומי אגרה, כמה, ולאן? מה עושים כשיש בעיה וחייבים נוכחות אישית בפורטוגל?
אז כן, באמת ניתן לפנות את הזמן, וכן ניתן לנסות לקבץ ואולי גם להצליח בכל המסמכים, ואולי לא יהיו בעיות שמצריכות התערבות אנושית ואישית בפורטוגל
– אבל מה קורה כשכן?
מה עושים כשמשהו כן משתבש? מי יעזור בנקודת זמן הזו, וכמה זה יעלה – התשובה לשאלה הזו ידוע מראש, וכשיש בעיה, תמיד משלמים יותר. כמה זמן ייקח לאתר את הבעיה? כמה זמן לפתור אותה? האם הטעות ניתנת לתיקון (לא תמיד).

מדוע הפערים הגדולים המחיר בין המשרדים השונים?
ישנה תחרות ערה בעולם האזרחויות בין נותני השרות השונים, ובסופו של יום העלות התפעולית של נותני השירותים לרוב זהה, אז למה יש פערי מחירים כל כך גדולים? אז ככה, הפערים במחיר נובעים ממספר סיבות:
1. לא כל מה שנוצץ זהב. מספר משרדים בישראל מנצלים את חוסר ההבנה של הלקוח ולמעשה מחלקים את תהליך קבלת האזרחות למספר שלבים כאשר בפועל מדובר בתהליך אחד ארוך. לדוגמא, תהליך נפרד עבור אישור הקהילה, ותהליך אחר מול הקונסרבטוריה (משרד הפנים הפורטוגזי).
2. שקיפות אינה מילה גסה. מכירים מצב שהתחלתם במחיר אחד, וסיימתם עם אחר? יכולות להיות לזה מספר סיבות, חלקן אובייקטיביות ואמיתיות ונוגעות בעיקר בשינוים בחוק האזרחות או בנהלי משרד החוץ של המדינה כגון בקשה לתרגומים נוספים, מסמכים נוספים, אגרות שנוספות שמשתנות תוך כדי התהליך. מרביתן של העלויות ידועות מראש אך לא תמיד מופיעות בהסכמים, ולא תמיד מדווחות ללקוח בתחילת התהליך. לדוגמה: העלות עבור ליווי בפורטוגל לצורך הוצאת ת.ז ודרכון, לא תמיד מוזכרת בהסכם ורובם הגדול של המשרדים אף מוסיפים עמלות על המחיר הגולמי, כך שבמקום מאות שקלים, תאלצו לשם אלפי שקלים.
3. משרד גדול, מחיר גדול. ככל שהמשרד גדול, כך גם הוצאותיו החודשיות. משכורות, שכ"ד ועלויות נוספות מגולמות אל תוך המחיר ומנפחות אותו למעל עשרת אלפים שקלים, באשר בפועל ניתן לבצע את התהליך בכ 7500 ₪.
4. בישראל או אירופה? היכן מתנהל התהליך בפועל? מוזר, אך רוב המשרדים בישראל עדיין פועלים מול הקונסוליה בישראל במקום לבצע את התהליך פורטוגל, בעזרת כוח אדם מקומי, ובעלויות מקומיות. נכון, מציאת שותפים אמינים לדרך, כאלה שנמצאים בצידו השני של הים היא מלאכה מורכבת, בעיקר כאשר כאלה ממש קשה למצוא.
המשרדים שכן יודעים לנהל תהליכים ברמת מורכבות גבוהה שכזו, ועושים זאת ישירות מול משרדי הפנים באירופה יעלים יותר, מהירים יותר, ובסופו של יום גם תחרותיים יותר.

ישנם עוד כמה וכמה נקודות שחשוב לשים אליהן לב, למשל: כמה זמן המשרד קיים? משרדים רבים נפתחו עוד לפני הקורונה, ועשרות מהם נסגרו. כמה אזרחויות (אם הכלל) כבר הוציאו? האם עו"ד שעוסק גם בדיני משפחה, גם בהוצאות לפועל, גם בנזקי גוף או רכוש, וגם באזרחויות, האם הוא באמת ממקוד ושולט בתחום? (התשובה תפתיעה את רובכם). על כל אלה ועוד בכתבה שנייה בנושא …. בקרוב

רוצים לבדוק זכאות לפני שהתנאים יוחמרו שוב ? השאירו פרטים בטופס מטה:

רוצה לברר פרטים נוספים אודות זכאותך?

הבטחה ל- 100% הצלחה

מה הלקוחות שלנו מספרים

העקרונות המנחים אותנו

לייק ברקע

מקצועיות

מטרה

יסודיות

לחיצת יד

טיפול מסור ואישי

איננו לוקחים על עצמנו תיקים מבלי לברר תחילה את נושא הזכאות וזו הסיבה להצלחה בכל תיק, גם כשההליך קצר וגם בתיקים מורכבים שזמן ההטיפול בהם ארוך יותר אנו מוודאים שיש לנו תיק שיזכה להוצאת דרכון.

אודותינו

אנו ב- Rc Israel, מתמחים בהוצאת אזרחות רומנית ודרכון אירופאי, תוך ייעוץ והתאמה אישית לצרכים שלכם, ושירות במלוא תשומת הלב. עם ניסיון של עשרות שנים בתחום, קשרים ארוכי טווח עם משרדי הקונסוליה, וצוות העומד לרשותכם סביב השעון, אנו מתחייבים לממש את זכותכם באופן המהיר והמשתלם ביותר, ואת הבירוקרטיה… תשאירו לנו.

מנהלת המשרד, לריסה פיינגולד (בעבר עוזרת קונסולרית בקונסוליה הרומנית) ואנשיה, נמצאים בקשר רציף עם משרדי הקונסוליה ושגרירות רומניה בישראל, זאת תוך ניהול תיקי לקוחותינו ברומניה (ולא בישראל), דבר המאפשר עלויות בסיס נמוכות ועמידה בלוחות הזמנים ללא עיכובים מיותרים.

אם אתם עומדים בקריטריונים שהוגדרו בחוק הרומני למימוש אזרחותכם, בואו אלינו לפגישת ייעוץ ללא עלות, ואנו נתאים את חבילת השרות האולטימטיבית עבורכם שיובילו לאזרחות הרומנית הנכספת.

לוגו ESISrael

לקוחות יקרים
תודה שפניתם אלינו

החל מיום 01.09.22 הפסיקה ממשלת פורטוגל את מתן האישורים לאזרחות.

בהצלחה